28/05/2015 Cuma günü Ali Naki Erenyol Anodolu Lisesi 1. Bilim Kültür ve Sanat Şenliği okulun öğretmenleri liderliğinde gerçekleştirildi. Okul öğretmenleri şenliğin amacını öğrencilere bilimsel çalışmalarını benimsetmek, araştırma duygularını hareketlendirmek ve sanatsal öğelere olan ilgilerini geliştirmek olarak ele aldıklarını ifade ettiler.

Şenlik kapsamında; derslerin doğasına uygun hazırlanan standlarda kimya deneyleri, biyoloji deney ve gözlemleri, fizik uygulamaları, görsel sanatlarla ilgili çalışmalar, edebiyat alanında şiir ağacı ve şiir defteri, yabancı dil alanında da ingilizce merdiven giydirmenin yanısıra ingilizce şiir ağacı çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca öğrenciler bütün yılın yorgunluğunu karaoke etkinliğinde attılar.

Kaymakamımız Hüseyin ÖNER tüm standlari tek tek gezerek incelemelerde bulundu ve en sonunda da kareokede de " Benzemez Kimse Sana " şarkısını söyledi. Şenliğin henüz 1. Gerceklestirilmesine rağmen öğretmenlerde, öğrencilerde tüm etkinliklerde hedefe ulaşıldığını belirttiler ve şenlik sona erdirilirken gelecek yıllarda bu etkinliğin geleneksel hale getirileceği ifade edildi.