Başbakanlık AFAD tarafından başlatılan'Afetlere Hazır bir Türkiye için Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği Projesinin', bir ayağı olan Afete Hazır Okul Projesi Eğitmen Eğitimleri toplantısı, Kaymakamımız Hüseyin ÖNER, İl AFAD Müdürü Recep EROL, kurum amirleri ve proje kapsamında görevlendirilen öğretmenlerin katılımıyla11/02/2015 Çarşamba günü Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.



Kaymakamımız Hüseyin ÖNER konuşmasında, Afetlere hazırlıklı olma çalışmaları çerçevesinde değerlendirilecek Afet Acil Yardım Planlarının sunuşları ve Afete Hazırlık Seminerinin amacı planların eksikliklerini tespit etmek, afetlere karşı öncesinden hazırlıklı olmak ve planların başarılı ve uygulanabilir olmalarını sağlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek; okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz aracılığıyla ülkemizde mevcut bilinç düzeyini geliştirme anlamında ve özellikle memleketimizin, milletin geleceği olan gençlerin ufkunu açma anlamında Afete Hazır Okul Projesininçok önemli olduğunu vurguladı.

Proje kapsamında emeği geçenlere, katılan kurum amirlerine, öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.'



İl AFAD MüdürüRecep EROL ise konuşmasında, 'projenin 23-28 Şubat 2015 tarihlerinde ilimizde bulunan 375 okulda gerçekleştirileceğini belirterek, proje ile 8764 öğretmen ve 163.550 öğrenciye ulaşılacağını beyan etti. Ayrıca eğitimde görev alacak tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek, eğitimler ile öğretmen ve öğrencilerimizin muhtemel afet ve acil durumlara karşı daha hazırlıklı ve bilinçli olacaklarını belirtti.'



İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet SIDDIK ASLAN konuşmasında, 'İlçemizde yürütülen Afete Hazır Okul Projesinin başarılı olması için Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken çabayı titizlikle göstereceklerini belirterek projede görev alan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.'


Eğitime Şube Müdürleri Niyazi KOMŞU ve A.Mehmet COŞKUN sunumu ile devam edildi. Sunumlar sonunda soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümü sonrası sertifika töreni yapılarak, görevli öğretmenlere eğitim materyallerinin dağıtılması ile eğitime son verildi.